לשם מה צריך ייעוץ שיווקי?

הקמת עסק וניהולו השוטף מהווים עניין מורכב.

ראשית, צריך לדאוג לצד המקצועי, לספק את השירות או המוצר המקצועיים ביותר על מנת להבטיח שביעות רצון הלקוח מתוך הבנה שלקוח מרוצה הינו לקוח חוזר וגם שגריר טוב המפנה לעסק לקוחות נוספים.

שנית, צריך לדאוג להיבטים התפעוליים של העסק. יש לדאוג לציוד הולם, למלאי מתאים, לגיוס עובדים מתאימים, להנהלת חשבונות מקצועית.

בקיצור, הקמת והרצת עסק מהוות עניין מורכב שדורש משאבים רבים מבעל העסק.

כל הפעילויות הנ"ל משאירות זמן פנוי מועט ביותר לכל מה שאיננו קשור לתפעול השוטף של העסק.

מה התוצאה של כל האמור לעיל?

יום אחד בעל העסק מגלה שהוא עובד כמו עבד, משקיע שעות רבות מידי יום להפעלת העסק, כשבשורה התחתונה העסק איננו מייצר הכנסה שהופכת אותו לכלכלי במידה ראויה.

הרבה פעמים זה קורה משום שתוך כדי המירוץ היום יומי, בעל העסק שוכח פונקציה ראשית ומרכזית בהפעלת כל עסק. מדובר בשיווק.

שיווק מביא לקוחות לעסק. ללא תכנית שיווקית מסודרת, הלקוחות מגיעים לעסק במקרה.
במקרה נתקלו בעסק, במקרה לקוח אחד הפנה לקוח אחר. במקרה.
עסק איננו יכול להסתמך על המקרה, על המזל.
עסק שמסתמך על המקרה יגלה שבחודש אחד יש לו פרנסה בשפע ובחודש אחר אין פרנסה משום שאין מספיק לקוחות. המקרה והמזל אינם שחקנים קבועים בזירה העסקית.
הבעיה העיקרית היא שבאותו חודש בו המזל לא פועל לטובת העסק, עדיין יש את כל אותן הוצאות שוטפות: משכורות לעובדים, חשמל למזגנים ולמכונות, תשלומים לספקים, לרשויות ועוד. כל אלו אינם מתחשבים בכמות הלקוחות של העסק בכל חודש נתון.

לכן, כל עסק חייב מערכת שיווקית מסודרת, כזאת שלא תהיה תלויה במזל או בגורל ותבטיח אספקה קבועה של לקוחות לעסק על מנת לייצר הכנסה קבועה ולהגדילה.

כאמור, בעל העסק טרוד מידי מכדי לטפל בכך. מעבר לכך, יתכן שהוא נגר נפלא או עורך דין מחונן, אך גם אם הוא בעל מקצוע נפלא בתחומו, אין בכך בכדי לרמוז על יכולותיו השיווקיות.

לכן, לעסק אסור להסתמך על בעל העסק לצורך פעילותו השיווקית.

בעל עסק נבון יכיר במגבלותיו ויזמן יועץ שיווקי שזאת בדיוק מומחיותו.

במסגרת הייעוץ השיווקי ילמד היועץ את השוק בו פועל העסק, יבין כיצד הוא יכול ליצור מיתוג ובידול לעסק כך שלקוחות פוטנציאליים יבינו את הערך המוסף שהם יכולים לקבל מהשירות או המוצר של אותו עסק. הוא ילמד להכיר את המתחרים ומכאן יוכל לתכנן את הדרך להתמודד איתם. הוא יקבע יעדים, יטפל בהדרכת אנשי מכירות, יחליט על ערוצי פרסום מתאימים .
הוא יעקוב באופן שוטף אחר התקדמות העסק בהתאם ליעדים שנקבעו ובמסגרת תכנית שיווקית , ישנה את התכנית והיעדים בהתאם לצורך המוכתב על ידי בעל העסק וידאג שהעסק יצעד במסלול המבטיח צמיחה.

עבודתו של היועץ השיווקי איננה חד פעמית והוא ילווה את העסק באופן שוטף.

ייעוץ שיווקי מהווה פונקציה שאסור לזלזל בה, בכל בית עסק – ישן כחדש.